Panele fotowoltaiczne w Kielcach

Panele fotowoltaiczne w Kielcach co warto wiedzieć?

Fotowoltaika w Kielcach co musisz wiedzieć? Panele fotowoltaiczne są obecnie najbogatszym źródłem spośród wszystkich energii odnawialnych.

Do powierzchni naszej planety dociera jej tyle że w ciągu roku można zaspokoić potrzeby energetyczne całej ludzkości 5000 razy. Instalacja fotowoltaiczna w Kielcach to przedsięwzięcie jak najbardziej opłacalne dla  domów jednorodzinnych, mieszkań w blokach firm, działek, przyczep.

Instalacja fotowoltaiczna w Kielcach to dobra inwestycja

            Sprzyjającym czynnikiem, wpływającym na wydajność instalacji fotowoltaicznej na terenie Kielc jest jej poziom nasłonecznienia. W Kielcach i na przeważającym obszarze województwa świętokrzyskiego insolacja zawiera się w przedziale 1100–1150 kWh/m2. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska obecnie określa jakość powietrza na terenie gminy Kielce jako “Bardzo dobra” więc instalacja fotowoltaiczna na terenie miasta Kielce nie będzie wystawiona na szkodliwe działanie zanieczyszczeń.

            Koszt zakupu instalacji paneli zwracają się średnio w ciągu 10-15 lat. Żywotność instalacji sięga ponad 25 lat, a zużycie po tym czasie sięga do 30% spadku.

Dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych w Kielcach dla firmy i osób prywatnych

dofinansowanie do fotowoltaiki Kielce

            Koszty można zminimalizować ubiegając się o dotację (program Mój Prąd). Istnieją również ulgi podatkowe pozwalające obniżyć koszt paneli

            Mieszkańcy całego województwa świętokrzyskiego od 2019 roku mogą ubiegać się o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej w Kielcach i innych miejscowościach. Dofinansowanie w ramach programu „Mój prąd” dotyczy osób prywatnych, które decydują się na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim gospodarstwie domowym. Program „Mój prąd” prowadzą Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Środowiska w ramach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.    Mieszkańcy Kielc, mogą także skorzystać z ulgi podatkowej dla osób fizycznych. W ramach programu „Mój prąd” można otrzymać dofinansowanie wynoszące nawet do 50% kosztów instalacji fotowoltaicznej (poniżej 5000 zł). Fotowoltaika jest formą inwestycji dla firm. Regionalne Programy Operacyjne dofinansowują przedsiębiorców promujących odnawialne źródła energii

            Dodatkowo środki dla przedsiębiorców również można uzyskać kierując zgłoszenie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko).

FOTOWOLTAIKA W KIELCACH

udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest