farmy fotowoltaiczne w Baćkowice świętokrzyskie

Panele fotowoltaiczne w gminie Baćkowice, czy warto?

Fotowoltaika w Baćkowicach, co musisz wiedzieć?

Baćkowice jako prężnie rozwijająca się gmina z potężnymi zasobami gruntów rolnych może stać się wzorcowym przykładem dla wprowadzania odnawialnych źródeł energii (OZE). Z powodu optymalnego położenia geograficznego, zapewniającego stały i silny dostęp do promieni słonecznych Baćkowice są wprost idealnym miejscem dla prowadzenia farm słonecznych przez stawianie instalacji fotowoltaicznych. Nadają się one zarówno dla domów jak i dla firm.

Instalacja fotowoltaiczna w Baćkowicach to dobra inwestycja

            Najbardziej sprzyjającym czynnikiem, który wpływa na wydajność instalacji fotowoltaicznej na terenie Baćkowic jest siła promieni słonecznych. W Baćkowicach poziom insolacji wynosi 1100–1150 kWh/m2. Według strony Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska jakość powietrza w Morawicy jest “Umiarkowana” co jest ważnym sygnałem, że warto zadbać o swoje zdrowie wprowadzając zmiany. Elektrownie fotowoltaiczne, nie powodują zanieczyszczeń środowiska, są wydajne i proste w obsłudze oraz konserwacji.

            Gmina Backowice posiada w swoim obrębie mnóstwo gruntów rolnych, które mogą zostać przetransformowane w wielkie instalacje fotowoltaiczne – inaczej farmy solarne.

Dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych w Baćkowicach dla firmy i osób prywatnych

            Koszty budowy instalacji fotowoltaicznych w Baćkowicach można zminimalizować ubiegając się o dotację z programu “Mój Prąd”. Istnieją również ulgi podatkowe pozwalające obniżyć koszt paneli (opcja dla osób prywatnych). „Mój prąd” jako program dofinansowania dla osób prywatnych, które decydują się na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim gospodarstwie domowym. (Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Środowiska w ramach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej). W ramach programu można otrzymać dofinansowanie wynoszące nawet do 50% kosztów instalacji fotowoltaicznej (poniżej 5000 zł).

            Fotowoltaika jest również formą inwestycji dla firm przez Regionalne Programy Operacyjne.  Stworzono je dla przedsiębiorców promujących odnawialne źródła energii.

FOTOWOLTAIKA BAĆKOWICE

udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest