fotowoltaika Busko-Zdrój

Inwestycja w fotowoltaikę w Busku-Zdroju

Fotowoltaika w Busku-Zdroju, co musisz wiedzieć?

Energia słoneczna jest obecnie najbogatszym źródłem spośród wszystkich energii odnawialnych. Do powierzchni naszej planety dociera jej tyle, że w ciągu roku można zaspokoić potrzeby energetyczne całej ludzkości 5000 razy.

            Instalacja fotowoltaiczna w Busku-Zdroju to przedsięwzięcie jak najbardziej opłacalne dla  domów jednorodzinnych, mieszkań w blokach, firm, działek, przyczep.

Instalacja fotowoltaiczna w Busku-Zdroju to dobra inwestycja

            Jednym ze sprzyjających czynników, który wpływa na wydajność instalacji fotowoltaicznej na terenie Buska-Zdroju jest stały poziom nasłonecznienia.

W Busku-Zdroju poziom insolacji waha się w przedziale 1100–1150 kWh/m2.

            Według Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska jakość powietrza na terenie Buska-Zdroju jest “Dobre” więc instalacja fotowoltaiczna nie będzie wystawiona na szkodliwe działanie zanieczyszczeń.

            Liczne instalacje fotowoltaiczne na terenie Buska mogą stać się kolejnym symbolem miejscowości uzdrowiskowej. Prócz tego może też być ECO i zachęcić do przyjazdu większą liczbę pensjonariuszy.

Dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych w Busku-Zdroju dla firmy i osób prywatnych

            Koszty budowy instalacji fotowoltaicznych można zminimalizować ubiegając się o dotację z programu “Mój Prąd”. Istnieją również ulgi podatkowe pozwalające obniżyć koszt paneli (opcja dla osób prywatnych), oraz dla firm. W przypadku przedsiębiorstw taka instalacja może stać się częścią “wyposażenia” i otrzymać z tego tytułu ulgi dla firm dbających o środowisko naturalne.

            Od 2019 roku mieszkańcy całego województwa świętokrzyskiego mogą ubiegać się o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej.

            „Mój prąd” jako program dofinansowania dla osób prywatnych, które decydują się na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim gospodarstwie domowym. Odpowiada za nie Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Środowiska w ramach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

            W ramach programu można otrzymać dofinansowanie wynoszące nawet do 50% kosztów instalacji fotowoltaicznej (poniżej 5000 zł).

            Fotowoltaika jest również formą inwestycji dla firm przez Regionalne Programy Operacyjne.  Stworzono je dla przedsiębiorców promujących odnawialne źródła energii.

FOTOWOLTAIKA BUSKO-ZDRÓJ

udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest