fotowoltaika Sitkówka-Nowiny

Fotowoltaika w Sitkówce-Nowiny, co musisz wiedzieć?

Fotowoltaika w Sitkówce-Nowiny, co musisz wiedzieć?

            Instalacja fotowoltaiczna w gminie Sitkówka-Nowiny jest jak najbardziej opłacalna. W Polsce nasłonecznienie jest bardzo wysokie, a województwo świętokrzyskie ma naprawdę dobre warunki dla tego typu inwestycji.  Sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych, działkach rekreacyjnych i oczywiście firmach.

Instalacja fotowoltaiczna w Sitkówce-Nowiny to dobra inwestycja

            Jednym ze sprzyjających czynników, który wpływa na wydajność instalacji fotowoltaicznej na terenie Sitkówki jest mocna insolacja. W Sitkówce poziom insolacji waha się w przedziale 1100–1150 kWh/m2.

            Według Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska jakość powietrza na terenie Sitkówki jest “Dobre” co jest dodatkowym atutem. W przypadku braku zanieczyszczeń instalacja zewnętrzna nie jest wystawiona na szwank.

Dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych w Sitkówce-Nowiny dla firmy i osób prywatnych

            Sitkówka otrzymała potężny zastrzyk gotówki na OZE czego dowodzi szeroko rozpisany program w 2014 roku. Projekt zakłada dofinansowanie nawet do 70% (minus podatek VAT). W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (fotowoltaika, solary) na dachach bądź elewacji budynków mieszkalnych VAT wynosi 8 %. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (solary, fotowoltaika) na dachach budynków gospodarczych bądź gruncie VAT wynosi 23 %.

FOTOWOLTAIKA SITKÓWKA-NOWINY

udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest