instalacje fotowoltaiczne Jędrzejów

Fotowoltaika w Jędrzejowie, co powinieneś wiedzieć?

Fotowoltaika w Jędrzejowie, co musisz wiedzieć?

Energia słoneczna jest obecnie najbogatszym źródłem spośród wszystkich energii odnawialnych. W ciągu roku powierzchni naszej planety dociera jej tyle, że można zaspokoić potrzeby energetyczne całej ludzkości 5000 razy.             Instalacja fotowoltaiczna w Jędrzejowie to wspaniała inwestycja zarówno dla mieszkańców miasta, mających swoje prywatne domy i mieszkania w blokach jak i właścicieli firm.

Instalacja fotowoltaiczna w Jędrzejowie to dobra inwestycja

            Na terenie Jędrzejowa w ciągu całego roku pada optymalna ilość promieni słonecznych. Poziom insolacji wynosi 1100–1150 kWh/m2. Według danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska jakość powietrza w Jędrzejowie jest “Dobra”, co jest kolejnym plusem dla inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Zapewnią one niższe rachunki za prąd, oraz gwarancję czystego powietrza.

Dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych w Jędrzejowie dla firmy i osób prywatnych

fotowoltaika dla domu Jędrzejów świętokrzyskie

            Koszty budowy instalacji fotowoltaicznych w Jędrzejowie można zminimalizować ubiegając się o dotację z programu “Mój Prąd”. Dla osób prywatnych istnieją dodatkowe ulgi podatkowe.

            „Mój prąd” –  jest to program dofinansowania dla osób prywatnych, które decydują się na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim gospodarstwie domowym. Prowadzi je Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Środowiska w ramach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie wynoszące nawet do 50% kosztów instalacji fotowoltaicznej kosztującej mniej niż 5000zł.

            Fotowoltaika jest również formą inwestycji dla firm przez Regionalne Programy Operacyjne.  Stworzono je dla przedsiębiorców promujących odnawialne źródła energii.

Program Energia Plus

W przypadku Energia Plus – fotowoltaika, dofinansowanie dla firm w 2021 będzie mogło przyjąć formę:

pożyczki – do 85% kosztów kwalifikowanych.

dotacji – pokrywającej maksymalnie do 50 kosztów kwalifikowanych, dla przedsięwzięć wykorzystujących technologię ORC (produkcja energii elektrycznej w obiegu).

FOTOWOLTAIKA JĘDRZEJÓW

udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest