fotowoltaika dla firmy Chęciny

Fotowoltaika w Chęcinach co powinieneś wiedzieć?

           Fotowoltaika w Chęcinach, co musisz wiedzieć? Obecnie energia słoneczna jest najbardziej opłacalnym źródłem spośród wszystkich innych energii odnawialnych. W ciągu roku powierzchni naszej planety dociera jej tyle, że można zaspokoić potrzeby energetyczne całej ludzkości 5000 razy.

            Fotowoltaika w Chęcinach to wspaniała inwestycja zarówno dla mieszkańców miasta, mających swoje prywatne domy i mieszkania w blokach jak i właścicieli firm.

Instalacja fotowoltaiczna w Chęcinach to dobra inwestycja

            Na terenie Chęcin w ciągu całego roku pada optymalna ilość promieni słonecznych. Poziom insolacji wynosi 1100–1150 kWh/m2.

            Według danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska jakość powietrza w Chęcinach jest “Dobra”, co jest kolejnym plusem dla inwestycji w instalacje fotowoltaiczne – gwarancję czystego powietrza i niższych rachunków za prąd.

Dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych w Chęcinach dla firmy i osób prywatnych

fotowoltaika dla domu Chęciny świętokrzyskie

            Mieszkańcy Chęcin mogą zainwestować w budowę instalacji fotowoltaicznych jednocześnie ubiegając się o dofinansowanie dla osób prywatnych i ulgi podatkowe. Mowa tutaj o programie “Mój Prąd”.

            „Mój prąd” –  jest to program dofinansowania dla osób prywatnych, które decydują się na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim domu lub mieszkaniu. Prowadzi je Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Środowiska w ramach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

            W ramach programu można otrzymać dofinansowanie wynoszące nawet do 50% kosztów instalacji fotowoltaicznej kosztującej mniej niż 5000zł. Fotowoltaika jest również formą inwestycji dla firm przez Regionalne Programy Operacyjne.  Stworzono je dla przedsiębiorców promujących odnawialne źródła energii.

Program Energia Plus

W przypadku Energia Plus – fotowoltaika, dofinansowanie dla firm w 2021 będzie mogło przyjąć formę:

pożyczki – do 85% kosztów kwalifikowanych.

dotacji – pokrywającej maksymalnie do 50 kosztów kwalifikowanych, dla przedsięwzięć wykorzystujących technologię ORC (produkcja energii elektrycznej w obiegu).

FOTOWOLTAIKA W CHĘCINACH

udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest