fotowoltaika Kielce Adash System

Fotowoltaika dla domu i mieszkania w Kielcach

Zapewne wielokrotnie przeszukiwaliście Państwo Internet w poszukiwaniu odpowiedzi na następujące pytania/frazy dotyczące fotowoltaiki w Kielcach. Możliwe, że nie odnaleźliście jasnych, satysfakcjonujących odpowiedzi. Postaramy się rozwiać wątpliwości. Powinniście Państwo mieć na względzie, że zawsze należy podejść do sprawy indywidualnie, według swoich potrzeb więc odpowiedź jest inna dla każdego.

Fotowoltaika, czyli odnawialne źródło energii

            Jak w 2015 roku podało U.S. Energy Information Administration energia słoneczna jest najbogatszym odnawialnym źródłem energii. Do powierzchni naszej planety dociera 86 petawatów (jeden petawat to 1000000000000000 watów). Jest to wystarczająca ilość energii by zasilić całą ludzkość ponad 5000 razy w ciągu jednego roku.

            Technologia fotowoltaiczna, a mówiąc bardziej konkretnie panele fotowoltaiczne zostały stworzone właśnie po to by, każdy mógł skorzystać z tej darmowej energii. Fotowoltaika w domu przestała być jedynie marzeniem z filmów SF, a stała się faktem naszych czasów. Panele fotowoltaiczne służą do zasilania domów jednorodzinnych, mieszkań w blokach firm, działek, przyczep.

Panele fotowoltaiczne, jak to działa

            Panele fotowoltaiczne, od nawet pojedyńczej komórki po cały zestaw paneli stanowią kręgosłup sieci energetycznej. Panel fotowoltaiczny składa się z metalowej ramy podtrzymującej konstrukcję, szklanej obudowy, i warstwy ogniw krzemowych. Całość może zostać podłączona do sieci energetycznej, co jest dodatkowym plusem inwestycji, ponieważ “prąd” którego nie zużyjemy, możemy odebrać później.

system „on-grid” – bezpośrednie połączenie inwertera, który zamienia prąd stały w prąd zmienny z modułami fotowoltaicznymi, w skutek czego wyprodukowaną energię można zużyć w trakcie jednostajnej pracy modułów, a niewykorzystaną część energii sprzedać do sieci energetycznej.

Instalacja fotowoltaiczna a koszty energii w domu jednorodzinnym w Kielcach

            Średni koszt domowej instalacji fotowoltaicznej w Kielcach dla domu jednorodzinnego wynosi od 20 tysięcy zł do 35 tysięcy zł. Zależy to od naszego zapotrzebowania na energię na co składa cię oczywiście wielkość domu i wszystkie jego urządzenia elektryczne. Wystarczy wiedzieć ile prądu elektrycznego zużywamy w ciągu roku. To główny parametr mający wpływ na ilość paneli które mamy zamiar zainstalować w domu lub mieszkaniu.

            Nie należy się zniechęcać. Koszty można zminimalizować ubiegając się o dotację (program Mój Prąd). Istnieją również ulgi podatkowe pozwalające obniżyć koszt paneli (ulga termomodernizacyjna). Chcesz wiedzieć jak obniżyć koszty energii w Kielcach skontaktuj się z z rzetelną firmą fotowoltaiczną.

Fotowoltaika na dachu

            Najczęściej zadawanym pytaniem przez kupujących instalację paneli fotowoltaicznych (w przypadku domów jednorodzinnych) jest: Jak wiele przestrzeni dachu potrzebuję by zasilić dom?

            W przypadku 1kW – wielkość instalacji potrzeba około 3 paneli fotowoltaicznych. Powierzchnia jaką zajmie taka instalacja to w przybliżeniu. 4,5 m2.
            W przypadku 4kW będzie to już ponad 18 m2, a idąc jeszcze dalej10kW, około 45m2.

Jeżeli nasz dach nie ma wystarczającej powierzchni, możliwa jest instalacja paneli słonecznych na ziemi, przy domu.

Ilość paneli fotowoltaicznych domu nie może być również zbyt duża, ponieważ wtedy, urządzenia nie będą pracowały z maksymalną wydajnością. Sieć można zawsze rozbudować w przypadku zwiększenia zapotrzebowania na energię.

Koszt zakupu instalacji paneli zwraca się średnio w ciągu 10-15 lat. Jest to dobra inwestycja, ponieważ żywotność paneli sięga ponad 25 lat, a zużycie po tym czasie sięga do 30% spadku.

Fotowoltaika w mieszkaniu w bloku

Zamontowanie instalacji paneli słonecznych na balkonie w bloku w Kielcach jest równie proste jak w przypadku domów jednorodzinnych. Należy jednak traktować balkonowe panele fotowoltaiczne jako dodatek, a nie alternatywę dla zasilania mieszkania. Tego typu inwestycja na pewno pokryję część rachunków za prąd.

Na powierzchnię balkonową wystarczy od jednego do dwóch paneli fotowoltaicznych. Daje to solidny zastrzyk mocy co przy np. 3 pokojowym mieszkaniu może obniżyć rachunki za prąd do nawet 20%.

FOTOWOLTAIKA W KIELCACH

udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest